هفته ی گذشته گابریل آئول، سرپرست برنامه ویندوز اینسایدر به کاربران وعده داد که در این هفته، مایکروسافت بیلد جدیدی از ویندوز ۱۰ موبایل را منتشر می کند که مشکل آپدیت از طریق ویندوز ۱۰ موبایل را نداشته باشد و دارای بهبود هایی نیز باشد. حال امروز (دوشنبه) که شروع هفته در آمریکا محسوب می شود فرا رسیده و گابریل آئول چند خبر جدید در خصوص بیلد جدید دارد.

windows-10-mobile-retina

پیش از همه گابریل آئول خیال همه را با گفتن اینکه امروز بیلد جدیدی منتشر نخواهد شد راحت کرد، اما در ادامه به انتشار این بیلد در همین هفته اشاره کرد. او در پاسخ به یکی از کاربران که در خصوص این بیلد سوال کرده بود می نویسد:

امروز بیلد جدیدی منتشر نخواهد شد، اما همین هفته برای انتشار بیلد جدید محتمل به نظر می رسد.

آخرین بیلد منتشر شده برای ویندوز اینسایدر ها، بیلد ۱۰۵۷۲ بود که هفته ی گذشته منتشر شد، اما این بیلد دارای یک باگ بود که باعث می شد کاربران فعلی ویندوز ۱۰ موبایل نتوانند مستقیما به بیلد جدید آپگرید کنند و مجبور بودند یک بار ویندوز فون ۸.۱ برگردند و سپس اقدام به آپگرید کنند. اما بیلد جدید ویندوز ۱۰ موبایل که احتمالا بیلد ۱۰۵۷۵ خواهد بود، همانطور که از میزان تغییرات عدد آن نیز مشخص است، به احتمال زیاد قابلیت جدیدی را با خود به همراه نخواهد داشت و بیش تر بر روی رفع مشکلات و بهبود ها تمرکز خواهد کرد. همچنین در این بیلد کاربران فعلی ویندوز ۱۰ موبایل نیز قادر خواهند بود به طور مستقیم به این بیلد جدید آپگرید کنند و از قابلیت های بیلد ۱۰۵۷۲ نیز استفاده کنند.

اما یکی از این بهبود ها که شاید برای خیلی از کاربران مهم باشد، به میزان گرم شدن دستگاه و مصرف باتری مربوط می شود. به گفته ی گابریل آئول، در خصوص این دو مورد بهبود هایی در بیلد ۱۰۵۷۵ حاصل خواهد شد. او در پاسخ به سوال یکی از کاربران که می پرسد آیا برای گرم شدن دستگاه و مصرف زیاد باتری راه حلی اندیشیده اید می نویسد:

بیلد جدید ویندوز ۱۰ موبایل دارای چند بهبود در این قسمت ها است.

به هر حال فارغ از همه ی این ها، این که می بینیم مایکروسافت تمرکز خود را بر روی ویندوز ۱۰ موبایل قرار داده و بیلد های جدید را به مراتب بیش تر از گذشته منتشر می کند، خبر خوشحال کننده ای است، خصوصا اینکه عملکرد بیلد های اخیربسیار روان تر و بهتر از گذشته شده است. باید بگوییم ویندوز ۱۰ موبایل چیزی تا پایان ندارد و خوشحالیم که به نسخه ی نهایی چیز زیادی باقی نمانده، و ارزش صبر کردن را دارد!

0
برچسب ها